Ayşen Hamamcıoğlu

İş Bilgileri
  • Makina Mühendisi
  • Antalya Makina Mühendisleri Odası Başkanı
Hakkında

Kadın girişimci, kadın mühendis Ayşen Hamamcıoğlu, Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Profesyonel iş hayatına şantiyelerde ve otel teknik servislerinde başlayan Hamamcıoğlu, TEBA bölge müdürlüğüne transfer olarak, 3 yıl çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Ardından otel mekanik tesisat taahhütü ve teknik malzeme satışı yaparak, kendi girişimcilik hikâyesini yazmaya başladı. 2012 yılı itibarı ile imalat sektörüne girdi LEDCOUTURE markası ile endüstriyel aydınlama ürünleri yapmaya başladı .Geçmiş Dönemlerde, Makina Mühendisleri Odası Antalya Şube yönetiminde ve komisyonlarında çalıştı. Eğitim komisyonu faaliyetlerini gerçekleştirdi. 12.Dönem ve 13. Dönem MMO Antalya Şube Yönetim Kurulu Başkanı olup, aktif iş hayatı ile birlikte; 2006 yılında TTMD Antalya il temsilciliğini 4 dönem(8 yıl) üstlendi ve ardından TTMD Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulundu.Aynı dernek içerisinde sempozyum komisyonu, sektör dernekleri komisyonu, üye ilişkileri komisyonu ve temsilcilikler komisyonu gibi bir çok komisyonda görev aldı.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Kurucu üyesi olup 2 dönem görev almıştır. Aynı zamanda Antalya Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde çalışan Hamamcıoğlu, Nartaneleri, Türkiye Uğur Böcekleri-TMMOB ve İKK kadın komisyonunda bilim merkezi sosyal sorumluluk projelerinin planlama ve koordinasyonunda yer aldı. 2017 yılı “Mucit Fikirler -Geleceğin Makinaları” konulu milli Eğitim müdürlüğü ile 40 devlet okulu 205 proje katılımı ile geleceğin Mucitleri yarışmasını Düzenledi .Girişimcilik ve sanayi 4.0 konusunda sunumlar gerçekleştirmekte genç girişimciler ve tasarım yarışmalarında jüri üyelikleri. yapmaktadır. Aynı zamanda kurulduğu günden beridir FUTURİSTLER derneği üyesidir. ADB(Amatör denizcilik belgesi) sahibi ve Antalya Yelken kulübü üyesidir.
Halen TMMOB Makina Mühendisleri Odası Antalya Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Türkiye’nin tek kadın Şube başkanı olarak sürdürmektedir.
Evli ve iki çocuk annesidir.

iletişim bilgileri

Şirinyalı Mah., Sinanoğlu Cd. No:74, 07160 Muratpaşa/Antalya

Sosyal profiller